Jak začít aneb geocacherem snadno a rychle

21.02.2016 07:32

1. Důležité je se seznámit se základními principy hry. K tomu by měly sloužit tyto stránky.
  2. Zájemce o geocaching by se měl zaregistrovat na nějaký geocachingový server (např. na geocaching.com, ale jsou i jiné, více v článku servery pro geocaching).
  3. Hledat cache se dá i jen podle map a nápovědy, ale vhodné vybavení usnadní pátrání.
  4. Ale kde budete hledat? Kde je třeba vaše nejbližší cache? Není cache u hradu, kam jedete na výlet? Na internetu si můžete najít zadání keší, které chcete navšívit.
  5. Před prvním lovem se seznamte alespoň s nejdůležitějšími pojmy a postupy!
  6. Když už máte vybránu cache, můžeme jí vyrazit hledat.
  7. Divíte se, že na nějakém zajímavém místě není ještě žádná cache? Můžete ji sami založit, ale nejdřív se ujistěte, že tam opravdu není třeba finálka multiny nebo mysterky.
  8. Nesnažte se za každou cenu hned zakládat svoji keš, zkuste nejdřív nasbírat dostatek zkušeností hledáním jiných keší. Kolik je dostatek? Minimálně několik desítek, nejlépe pár set, záleží na tom, kde a jaké - pokud možno v různých oblastech a co nejrůznorodější.

Geocaching.cz radí

Začínáme Několik nejpodstatnějších věcí do začátku:

Trasovatelné předměty v cache Našli jsme v cache travelbug geocoin

Zakládáme vlastní cache

Server geocaching.cz

účet číslo 7681789001/5500

Jak se k nám dostat?

MHD - zastávka Škola Kolovraty BUS č. 267,265 (50 metrů)

ČD - zastávka Praha-Kolovraty na tarti Praha hl.n. - Benešov (400 metrů)

autem - ulice Mírová

GPS 50°0'38.932"N, 14°37'39.626"E